У реабілітаційному центрі бурих ведмедів поповнення.

     НПП “Синевир” – реабілітаційний центр для бурих ведмедів, що повертає клишолапим природні навички і здатність до звичайного життя отримав поповнення. На сьогодні тут мешкає 31 бурий ведмеідь.

     Це єдиний в Україні та один з найбільших у Європі реабілітаційний центрів бурих ведмедів, що розташувався на площі 12 га у Національному природному парку «Синевир» 4 км. від озера Синевир з грудня 2011 року. Місце для центру обрано не випадково – клімат, природні умови і ландшафт Карпат найбільш сприятливі для цього виду ведмедів та ідеально підходять для їх реабілітації до нормального життя, адже до цього жилося підопічним центру не солодко…

НПП Синевир
НПП Синевир

Історія та пережите

     Історія кожного клишоногого жителя вражає тією жорстокістю, на яку тільки здатна людина по відношенню до тварин. Ось лише кілька прикладів.

    Ведмідь Беня, потрапивши до центру, був схожий на жахіття: кошлатий, кістлявий і замучений. Колишні хозяйва навчали його танцям на розпеченій плитці. Таке знущання призвело до того, що почувши музику, Беня починав нервово підтанцьовувати. Завдяки тривалому лікуванняю в турботливих руках працівників центру, бідолага оговтався та набрав нормальну вагу.

    Несолодким було життя і 6-річної ведмедиці Рози з Вінницької області. Цілих 5 років вона прожила в дуже тісній клітинці на автозаправці.

     Потап з малечку служив принадою для цькування мисливських собак. Ріс ведмідь все життя в ошийнику, який врізався в його тіло, утворивши кривавий слід довжиною 20 см.

     Найстаріша жителька центру, так звана «бабуся», – це 30-річна ведмедиця Іра з Хмельниччини, яка теж натерпілася немало. Вона мешкала в клітинах із підлогою з арматури, від чого кігті врізалися в лапи і тварині було важко пересуватися.

центр ведмедів

Перші жителі центру та їх історія

        Найперший житель реабілітаційного центру – ведмідь Дюрі вагою 380 кг. Клишолапий довго голодував і харчувався лише відходами. Ведмідь служив пам’яткою туристам у тісному будиночку на Рахівщині.

    Підопічні Стелс, Бубочка та Малюк опинились у карпатському центрі через непокору дресируванльникам, за що циркачі вирішили позбутися їх.

    Ведмедиків Вінні і Мишку знайшли в лісі без мами. Схоже, що з ведмедицею щось сталося, оскільки вона ніколи не кидає своїх малюків до 3-х років. Небайдужі люди, знайшовши ведмежат, віддали їх у руки працівників карпацького реабілітаційного центру. Два ведмедики так подружилися, що до цих пір харчуються і живуть разом.

     Ведмеді НПП “Синевир” живуть у вільних умовах, як у природі. Вони купаються, грають один з одним та вчаться жити спокійно і мирно.

нпп синевир
озеро синевир

У тварин свій характер

        Кожна з тварин має свій власний характер: одна швидко звикає до нових «сусідів», а іншій потрібен доволі тривалий час, щоб пройти адаптацію. Зусиллями працівників центру ведмедям вже повернені деякі природні інстинкти: чимало клишоногих почали засипати на зиму та самі собі рити барлогу, як роблять їх побратими на волі.

Щоб привчити ведмедів відшукувати собі їжу, доглядачі розкидають по території вольєра продукти, ховають та підвішують їх. Відтак, звірі змушені шукати їжу самі. За добу кожен з’їдає до 20 кг продуктів і випиває 10 л води. Воду вони полюбляють дуже чисту, тому кормові корита завжди миють перед поїнням.

нпп синевир

Безпека-це теж турбота

       Територія НПП “Синевир” обгороджена металевою сіткою. Діяльність даного закладу орієнтована також і на відвідування туристів, тому при зведенні огорожі значна увага приділялася її надійності та міцності. Для охорони по периметру встановлений електричний захист.

    Незважаючи ні на що, ведмеді зараз почувають себе прекрасно на території парку «Синевир». Хіба що турбують їх лише спалахи фотокамер багаточисленних туристів, які захоплено стежать за іграми клишолапих.Але і це теж необхідно,адже на утримання цих ведмедів потрібно неабиякі затрати:персонал,лікарі,їжа.І це не весь список.Тому вхід платний,а це неабияк допомагає на утримання цих тварин та підтримку у нелегкій справі.Якщо на екскурсію ви затратили багато часу то завжди можна зупинитись у готелі “У Цімборки”

Як доїхати до реабілітаційного цетру бурих ведмедів

Сподобалось?Поділись із друзями!Дякую!

0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

забронювати
close slider
Вкажіть,як до Вас звертатись?
Залиште номер,щоб ми змогли звязатись.
Вставте адресу,ми напишемо Вам.
Виникли додаткові питання напишіть.
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Завантаження...